Начало » За медиите » Съобщения
Съобщения
04.10.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
Районна избирателна комисия - Двадесет и шести район - Софийски информира членовете на секционните избирателни комисии и длъжностните лица, ангажирани по провеждане на изборите за Народни представители на 05.10.2014год. в Общините на 26 МИР /Софийска област/, че с Протоколно решение от 03.октомври. 2014год. определя следните членове на РИК за раздаване на изборните книжа и материали и подписване на протоколите от името на комисията по общини , както следва:
1. Община Божурище - Лазарина Василева Бонева;
2. Община Елин Пелин - Георги Бориславов Петраков;
3. Община Самоков - Екатерина Драганова Клечкова-Димитрова;
4. Община Горна Малина - Евелина Драганова Овчарова;
5. Община Антон - Евелина Драганова Овчарова;
6. Община Мирково - Евелина Драганова Овчарова;
7. Община Златица - Евелина Драганова Овчарова;
8. Община Пирдоп - Евелина Драганова Овчарова;
9. Община Чавдар - Евелина Драганова Овчарова;
10. Община Челопеч - Евелина Драганова Овчарова;
11. Община Копривщица - Евелина Драганова Овчарова;
12. Община Ихтиман - Марио Розалинов Пунчев;
13. Община Долна баня - Марио Розалинов Пунчев;
14. Община Костенец - Марио Розалинов Пунчев;
15. Община Сливница - Димитър Тодоров Димитров;
16. Община Драгоман - Димитър Тодоров Димитров;
17. Община Костинброд - Теодора Тинкова Петкова;
18. Община Ботевград - Теодора Тинкова Петкова;
19. Община Правец - Теодора Тинкова Петкова;
20. Община Етрополе - Теодора Тинкова Петкова;
21. Община Своге - Йоанна Славчева Цветкова;
22. Община Годеч - Йоанна Славчева Цветкова.
03.10.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
Районна избирателна комисия - Двадесет и шести район - Софийски информира избирателите с увреждания на зрението или със затруднения в придвижването, че в съответните общини на територията на Софийска област са са определени избирателни секции, в които въпросните избиратели могат да упражняват правото си на глас, възползвайки се от помощ на посочените телефони.
Заявки за помощ могат да бъдат подавани в изборния ден от 06.00часа до 19.00часа, а в останалите дни в работното време на общините.
Община | Номер на секция | Адрес на секция | Телефон за заявка за транспорт |
Антон | Всички секции са на първия етаж и са подходящи за избиратели с увредено зрение или със затруднения на придвижването | 071862300 | |
Божурище | Всички секции са на първия етаж и са подходящи за избиратели с увредено зрение или със затруднения на придвижването | 029932913, в.108 | |
Ботевград | 260700010 |
Гр. Ботевград, НЧ „Христо Ботев" |
0723/66620 0723/66607 |
Горна малина | 261000001 |
С.Горна Малина Сграда Ритуален Дом |
07152/2320 |
Годеч | 260900005 | Гр. Годеч, ул. „Софийско шосе"№20 |
0729/22300 0729/23470 |
Долна баня | 265900003 |
Гр. Долна баня ДДЛРГ „Констанца Ляпчева" |
07120/2121 07120/8866 |
Драгоман |
261600003 261600004 |
Гр. Драгоман СОУ „Христо Ботев" |
07172/2103 |
Елин Пелин | 261700001 |
гр. Елин Пелин НУ „Христо Ботев" |
0725/68636 0893441475 0894641666 |
Етрополе | 261800008 |
гр. Етрополе НЧ „Т. Пеев-1871" |
0720/68200 0885 676892 |
Мирково | 265600001 | с. Мирково, ОУ „Г. Бенковски" | 07182/2286 |
Златица | 264700002 | гр. Златица, Читалище „Хр. Смирненски 1889" | 0887 858690 |
Ихтиман | 262000003 | гр. Ихтиман, СОУ „Хр. Ботев" | 0724/82381 |
Копривщица | 262400001 | Гр.Копривщица, бул"Хаджи Ненчо Дончев Палавеев" № 77Б, Посетителски център „Богдан" | 07184/2089 |
Костинброд | 262600001 |
гр. Костинборд I-ви район Ул. „Стара планина"№1 ОУ „Васил Левски" |
0721/68704 0721/68733 |
262600006 |
гр. Костинборд I I-ри район Ул. „Г.С.Раковски"№1 Нов клуб на пенсионера |
||
262600007 |
гр.
Костинборд I I-ри район Ул. „Охрид"№11 НЧ „Иван Вазов-1947" |
||
Костенец | 262500003 |
гр. Костенец, ул. „Здравец"№2 ОДЗ „Здравец" |
07142/2308, в.102 |
262500006 |
гр.
Костенец, ул. „Кирил и Методий" №5, ПГ „Георги С. Раковски" |
||
262500011 | гр. Момин проход, ул. „Хр. Ботев"№23, Читалище „Гео Милев 1954" | ||
262500014 |
гр. Момин проход, ул. „Инчовица"№3 ОУ „Константин Костенечки" кабинет по музика |
||
Правец | 263400004 | Гр. Правец, пл. „Тодор Живков", Исторически музей |
07133/2288 07133/2267 |
Пирдоп | Всички секции са на първия етаж и са подходящи за избиратели с увредено зрение или със затруднения на придвижването. |
07181/5701 07181/5242 |
|
Своге | 264300001 | гр. Своге, ул. „Цар Симеон"№29, НЧ „Градище 1907" | 0726/22108 |
264300004 | гр. Своге, ул. „Звънче"№2, СОУ „Иван Вазов" | ||
263900003 | ОУ „Митрополит Авксентий Велешки" | ||
Сливница | 264500008 | гр. Сливница, пл. „Съединение"№1, | 0727/42300 |
с. Алдомировци, ул. „Алдомировска"№93, | 0882/002505 | ||
Самоков | 263900003 | ОУ „Митрополит Авксентий Велешки „ гр. Самоков |
0722/66630 0722/66631 0722/66632 |
263900011 | ПГ „Константин Фотинов „ гр. Самоков | ||
263900021 | СОУ „ Отец Паисий", ул. „Булаир 2 „гр.Самоков | ||
263900026 |
МЕТ „Никола Вапцаров „ гр. Самоков |
||
263900063 | Младежки дом , Драгушиново | ||
263900037 | Комбинирана сграда , с. Шипочане | ||
263900038 | Читалище , с. Ново село | ||
263900039 | Ритуална зала , с.Злокучане | ||
263900040 | Кметство с.Горни Окол | ||
263900041 | Комбинирана сграда , с. Долни Окол | ||
263900042 | Комбинирана сграда , с. Широки дол | ||
263900043 | Сградата на училището , с.Гуцал | ||
263900044 | Сградата на училището, с. Ярлово | ||
263900045 | Сграда на Читалището , с. Ковачевци | ||
263900046 | Бивша сграда на РПК , с.Поповяне | ||
263900047 | Здравна служба , с.Алино | ||
263900048 | Кметство , с.Белчин | ||
263900049 | Сграда на Читалището , с. Клисура | ||
263900050 | Здравна служба , с. Рельово | ||
263900051 | Сграда на училището , с. Райово | ||
263900053 | Младежки дом , с. Продановци | ||
263900054 | Сграда на читалището , с. Доспей | ||
263900059 | Сграда на читалището, с. Бели Искър | ||
263900060 | Сграда на читалището, с. Радуил | ||
263900062 | Ритуален дом , с. Марица | ||
263900063 | Гр. Самоков, ОУ „ Христо Максимов „. | ||
Чавдар | Всички секции са на първия етаж и са подходящи за избиратели с увредено зрение или със затруднения на придвижването | 0888152361 | |
Челопеч | Всички секции са на първия етаж и са подходящи за избиратели с увредено зрение или със затруднения на придвижването | 17185/2550 |
01.10.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
Районна избирателна комисия - Двадесет и шести район - Софийски информира избирателите с увреждания на зрението или със затруднения в придвижването, че в съответните общини на територията на Софийска област са са определени избирателни секции, в които въпросните избиратели могат да упражняват правото си на глас, възползвайки се от помощ на посочените телефони.
Заявки за помощ могат да бъдат подавани в изборния ден от 06.00часа до 19.00часа, а в останалите дни в работното време на общините.
Община | Номер на секция | Адрес на секция | Телефон за заявка за транспорт |
Антон | Всички секции са на първия етаж и са подходящи за избиратели с увредено зрение или със затруднения на придвижването | 071862300 | |
Божурище | Всички секции са на първия етаж и са подходящи за избиратели с увредено зрение или със затруднения на придвижването | 029932913, в.108 | |
Ботевград | 260700010 |
Гр. Ботевград, НЧ „Христо Ботев" |
0723/66620 0723/66607 |
Горна малина | 261000001 |
С.Горна Малина Сграда Ритуален Дом |
07152/2320 |
Годеч | 260900005 | Гр. Годеч, ул. „Софийско шосе"№20 |
0729/22300 0729/23470 |
Долна баня | 265900003 |
Гр. Долна баня ДДЛРГ „Констанца Ляпчева" |
07120/2121 07120/8866 |
Драгоман |
261600003 261600004 |
Гр. Драгоман СОУ „Христо Ботев" |
07172/2103 |
Елин Пелин | 261700001 |
гр. Елин Пелин НУ „Христо Ботев" |
0725/68636 0893441475 0894641666 |
Етрополе | 261800008 |
гр. Етрополе НЧ „Т. Пеев-1871" |
0720/68200 0885 676892 |
Мирково | 265600001 | с. Мирково, ОУ „Г. Бенковски" | 07182/2286 |
Златица | 264700002 | гр. Златица, Читалище „Хр. Смирненски 1889" | 0887 858690 |
Ихтиман | 262000003 | гр. Ихтиман, СОУ „Хр. Ботев" | 0724/82381 |
Копривщица | 262400001 | Гр.Копривщица, бул"Хаджи Ненчо Дончев Палавеев" № 77Б, Посетителски център „Богдан" | 07184/2089 |
Костинброд | 262600001 |
гр. Костинборд I-ви район Ул. „Стара планина"№1 ОУ „Васил Левски" |
0721/68704 0721/68733 |
262600006 |
гр. Костинборд I I-ри район Ул. „Г.С.Раковски"№1 Нов клуб на пенсионера |
||
262600007 |
гр. Костинборд I I-ри район Ул. „Охрид"№11 НЧ „Иван Вазов-1947" |
||
Костенец | 262500003 |
гр. Костенец, ул. „Здравец"№2 ОДЗ „Здравец" |
07142/2308, в.102 |
262500006 |
гр. Костенец, ул. „Хр.
Ботев"№23, Читалище „Гео Милев-1954" |
||
262500011 | гр. Момин проход, ул. „Хр. Ботев"№23, Читалище „Гео Милев 1954" | ||
262500014 |
гр. Момин
проход, ул. „Здравец"№2 ОДЗ „Здравец" |
||
Правец | 263400004 | Гр. Правец, пл. „Тодор Живков", Исторически музей |
07133/2288 07133/2267 |
Пирдоп | Всички секции са на първия етаж и са подходящи за избиратели с увредено зрение или със затруднения на придвижването. |
07181/5701 07181/5242 |
|
Своге | 264300001 | гр. Своге, ул. „Цар Симеон"№29, НЧ „Градище 1907" | 0726/22108 |
264300004 | гр. Своге, ул. „Звънче"№2, СОУ „Иван Вазов" | ||
263900003 | ОУ „Митрополит Авксентий Велешки" | ||
Сливница | 264500008 | гр. Сливница, пл. „Съединение"№1, | 0727/42300 |
с. Алдомировци, ул. „Алдомировска"№93, | 0882/002505 | ||
Самоков | 263900003 | ОУ „Митрополит Авксентий Велешки „ гр. Самоков |
0722/66630 0722/66631 0722/66632 |
263900011 | ПГ „Константин Фотинов „ гр. Самоков | ||
263900021 | СОУ „ Отец Паисий", ул. „Булаир 2 „гр.Самоков | ||
263900026 |
МЕТ „Никола Вапцаров „ гр. Самоков |
||
263900063 | Младежки дом , Драгушиново | ||
263900037 | Комбинирана сграда , с. Шипочане | ||
263900038 | Читалище , с. Ново село | ||
263900039 | Ритуална зала , с.Злокучане | ||
263900040 | Кметство с.Горни Окол | ||
263900041 | Комбинирана сграда , с. Долни Окол | ||
263900042 | Комбинирана сграда , с. Широки дол | ||
263900043 | Сградата на училището , с.Гуцал | ||
263900044 | Сградата на училището, с. Ярлово | ||
263900045 | Сграда на Читалището , с. Ковачевци | ||
263900046 | Бивша сграда на РПК , с.Поповяне | ||
263900047 | Здравна служба , с.Алино | ||
263900048 | Кметство , с.Белчин | ||
263900049 | Сграда на Читалището , с. Клисура | ||
263900050 | Здравна служба , с. Рельово | ||
263900051 | Сграда на училището , с. Райово | ||
263900053 | Младежки дом , с. Продановци | ||
263900054 | Сграда на читалището , с. Доспей | ||
263900059 | Сграда на читалището, с. Бели Искър | ||
263900060 | Сграда на читалището, с. Радуил | ||
263900062 | Ритуален дом , с. Марица | ||
263900063 | Гр. Самоков, ОУ „ Христо Максимов „. | ||
Чавдар | Всички секции са на първия етаж и са подходящи за избиратели с увредено зрение или със затруднения на придвижването | 0888152361 | |
Челопеч | Всички секции са на първия етаж и са подходящи за избиратели с увредено зрение или със затруднения на придвижването | 17185/2550 |
19.09.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
ГРАФИК НА ОБУЧЕНИЯТА НА СИК НА ТЕРИТОРИЯТА НА СОФИЙСКА ОБЛАСТ
1. 19.09.2014год.- Сливница - 16.00ч. и Драгоман - 18.00ч.
Обучители Лора Ангелова, Божидар Въжаров и Костадин Пандуров
2. 23.09.2014год. - Ихтиман - 11.00ч., Костенец - 13.00ч. и Долна баня - 15.30ч
Обучители Марио Пунчев, Божидар Въжаров и Димитър Димитров
3. 24.09.2014год. - Своге - 16.00ч.
Обучители Йоанна Цветкова, Екатерина Клечкова, Димитър Димитров
4. 24.09.2014год. - Костинброд - 18.00ч.
Обучители Анастасия Попова, Димитър Димитров, Теодора Петкова
5. 25.09.2014г. - Правец - 14.00ч. и Етрополе 12.00ч.
Обучители Екатерина Клечкова, Теодора Петкова, Божидар Въжаров
6. 25.09.2014г- Ботевград - 17.00ч.
Обучители Теодора Петкова, Димитър Димитров, Анастасия Попова
7. 26.09.2014г. - Елин Пелин - 18.00ч.
Обучители Георги Петраков и Теодора Петкова
8. 26.09.2014г.- Самоков - 14.00ч.
Обучители Екатерина Клечкова, Божидар Въжаров и Йоанна Цветкова
9. 27.09.2014г. - Годеч - 11.00ч.
Обучители Екатерина Клечкова, Пламен Петков и Димитър Димитров
10. 27.09.2014г. - Божурище
Обучители Лазарина Бонева , Стилиян Димитров и Божидар Въжаров
11. 30.09.2014г. - Пирдон с Антон и Копривщица 13.00ч.
Обучители Стилиян Димитров, Костадин Пандуров, Димитър Димитров
12. 30.09.2014г. - Златица и Челопеч - 17.30ч.
Обучители Пламен Петров, Екатерина Клечкова, Евелина Овчарова
13. 30.09.2014г.- Мирково и Чавдар - 16.00ч.
Обучители Пламен Петров, Екатерина Клечкова, Евелина Овчарова
14. 30.09.2014г. - Горна Малина - 10.00ч.
Обучители Стилиян Димитров, Димитър Димитров и Костадин Пандурков
19.09.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
РАЙОННА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ ДВАДЕСЕТ И ШЕСТИ РАЙОН-СОФИЙСКИ уведомява всички партии и коалиции и инициативни комитети регистрирали кандидатски листи в 26 МИР СОФИЯ ОБЛАСТ за участие в изборите за народни представители на 05 октомври 2014г., че могат да имат свои упълномощени представители.
В избирателна секция в изборния ден могат да присъстват само по един представител от всяка партия, коалиция или инициативен комитет.
Всяка партия, коалиция или инициативен комитет изготвя списък на хартиен носител с имената, единния граждански номер, номер и дата на пълномощното на лицата, които са упълномощени да ги представляват в изборния ден.
Списъкът се предава на РИК до 04.09.2014год. от представляващия партията , коалицията или инициативния комитет или от изрично упълномощено от него лице. В случаите когато списъкът се подава от упълномощено лице, се представя и съответното пълномощно. Списъкът се представя и на технически носител в електронен вид, като номерацията е съобразно последователността в хартиения носител.
За повече информация - Решение № 717-НС/15.08.2014г. на ЦИК
Приложение: Таблица
17.09.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
РАЙОННА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ ДВАДЕСЕТ И ШЕСТИ РАЙОН-СОФИЙСКИ уведомява всички партии и коалиции и инициативни комитети регистрирали кандидатски листи в 26 МИР СОФИЯ ОБЛАСТ за участие в изборите за народни представители на 05 октомври 2014г., че могат да заявят за регистрация застъпници и заместващи застъпници като подават заявление по образец.
Към заявлението /Приложение № 39-НС от изборните книжа/ задължително се представя списък по образец в exel формат, /Приложение 1 - Списък на застъпници/ на хартиен носител в един екземпляр и на технически носител.
Заместник застъпници се регистрират в РИК чрез предложение по образец /Приложение 41-НС от изборните книжа/ списък по образец в exel формат /Приложение 2 - Списък на лицата, предложени за регистрация като заместващи застъпници/, подадени до изборния ден - 04 октомври 2014год.
Заявленията да се подписват от представляващия/те партията, коалицията или инициативния комитет лице/а или от изрично упълномощени от тях лица. В случаите, когато заявлението се подписва от упълномощени лица, да се представя и заверено от пълномощника копие от съответното пълномощно.
25.08.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
РИК-26 СОФИЙСКИ информира всички заинтересовани лица, че по силата на Решение № 771-НС от 22.08.2014год. относно:предаване на кандидатските листи в РИК на технически носител и на основание чл.57, ал.1, т.1 от Изборния кодекс и във връзка с извършване на проверка на кандидатите, предложени от партии, коалиции и инициативни комитети в изборите за народни представитери на 05.октомври 2014год., по реда, определен с Решение № 763-НС от 21.08.2014год. Централната избирателна комисия, кандидатските листи на партиите, коалиците и инициативните комитети се предават в РИК и на технически носител в електронен вид в EXCEL формат, като кандидатите се вписват по реда, по който са подредени в предложението по чл.255, ал.1 т.1 от ИК. Техническия носител се представя едновременно с документите за регистриране на кандидатските листи, съгласно Решение № 697-НС от 14.08.2014год. на ЦИК.
Прилагаме таблица в EXCEL формат .
21.08.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
РИК-26 СОФИЙСКИ информира всички заинтересовани лица, че началният срок за приемане на документи за регистрация на кандидатски листи за народни представители за участие в изборите за народни представители, насрочени за 05.10.2014год. е 21.08.2014год.- 09.30часа.
Крайният срок за приемане на документи за регистрация на кандидатски листи е 02.09.2014год., 17.30часа.
Документи се приемат всеки ден от 09.30часа до 17.30часа.
Когато при проверка на представените документи се установят непълноти или несъответствия, РИК 26 СОФИЙСКИ дава незабавно указания за отстраняването им в срок до три дни от съобщаването, но не по-късно от крайния срок за регистрация - 17.30часа на 02 септември 2014год.
Относно регистрация на кандитски листи в РИК за участие в изборите за народни представители за Народно събрание на 05 Октомври 2014год. Виж Решение на ЦИК № 697-НС/14.08.2014год. , изменено с Решение на ЦИК № 728-НС/19.08.2014год.
21.08.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
РИК-26 СОФИЙСКИ информира всички заинтересовани лица, че началният срок за приемане на документи за регистрация на инициативен комитет за участие в изборите за народни представители, насрочени за 05.10.2014год. е 18.08.2014год. 09.30часа.
Крайният срок за приемане на документи за регистрация на инициативен комитет е 25.08.2014год., 17.30часа.
Документи се приемат всеки ден от 09.30часа до 17.30часа.
Когато при проверка на представените документи се установят непълноти или несъответствия, РИК 26 СОФИЙСКИ дава незабавно указания за отстраняването им в срок до три дни от съобщаването, но не по-късно от крайния срок за регистрация - 17.30часа на 25 август 2014год.
Относно регистрация на инициативен комитет в РИК за участие в изборите за народни представители за Народно събрание на 05. Октомври 2014год. Виж Решение на ЦИК № 655-НС/07.08.2014год.
21.08.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
Официалния e-mail на РИК-26 СОФИЙСКИ е [email protected]
Телефони за връзка с РИК -26 са: тел: 029301899, факс: 029881415, мобилен: 0889 588 630
Председател - Димитър Димитров : 0882 700 615
Секретар - Екатерина Клечкова-Димитрова: 0889-622-380
Зам.председател-Марио Пунчев: 0882 700 615